Zestaw do szybkiego testu antygenowego NOVA Test SARS-CoV2

Test antygenowy – szybkie wykrywanie wirusa COVID-19

Pozwalają na uzyskanie wyników na obecność przeciwciał koronawirusa już w kilkanaście minut. Cechują się wysoką wiarygodnością.

Czym jest test antygenowy?

Testy antygenowe są szybkie i łatwe w wykonaniu. Pozwalają wykryć białka wirusa SARS-CoV-2 w pobranym od pacjenta materiale wymazowym. NOVA test jest immunochromatograficznym testem membranowym. Zawartość zestawu umożliwia jednorazową identyfikację antygenów wirusa z materiału pobranego z nosogardzieli oraz jamy ustno-gardłowej pacjenta. Wykrycie antygenów w pobranej próbce informuje o aktualnym zakażeniu wirusem, a także ostrzega o możliwości jego dalszej transmisji.

Zestaw do szybkiego testu antygenowego NOVA Test SARS-CoV-2

39,00 

2 w magazynie

Na czym polega działanie testu antygenowego?

Badanie jakościowe przeprowadzane z pomocą testu opiera się na reakcji układu odpornościowego organizmu na zakażenie. Testy antygenowe sprawdzają się w roli testów kontrolnych, gdyż wykrywają obecność przeciwciał u osób przechodzących zakażenie bezobjawowo, lub posiadających niewiele objawów obecności wirusa. Antygeny mogą się pojawić jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek symptomów świadczących o zakażeniu.

Zestaw do szybkiego testu antygenowego NOVA test (immunochromatografia metodą złota koloidalnego) wykorzystuje metodę kanapkową z zastosowaniem dwóch warstw przeciwciał. Swoiste dla wirusa SARS-CoV-2 przeciwciała, wraz z przeciwciałami kontrolnymi, zostały unieruchomione na nośniku membrany. Są to dwie niezależne linie połączone z pozostałymi komponentami paska testu.

Po pobraniu próbki, umieszcza się ją w otworze płytki. W przypadku obecności antygenu wirusa w próbce, migruje on po membranie do momentu, gdy dosięgnie okolicy testowej. Tam łączy się z przeciwciałami, a na membranie pojawią się zabarwione na czerwono linie testowa (T) oraz kontrolna (C).

Antygeny – czym są?

Podczas wykonywania testu, wykrywane są antygeny powstające w trakcie namnażania się wirusa w organizmie zakażonej osoby. Antygenami nazywamy substancje, która znajdują się na powierzchni wirusa, zazwyczaj złożone z obcych, specyficznych białek. Ich obecność w organizmie zakażonego doprowadza do reakcji immunologicznej. Przeciwciała wiążą się z antygenami, co doprowadza do ich neutralizacji.

Na czym polega działanie testu antygenowego?

Test charakteryzuje się wysoką wiarygodnością w wykrywaniu obecności przeciwciał wirusa w pobranych próbkach. Szczegółowe badania pozwoliły ustalić, że czułość i specyficzność diagnostyczna, a także dokładność są na bardzo wysokim poziomie. Znacznie minimalizuje to ewentualne ryzyko uzyskania fałszywie dodatniego lub fałszywie ujemnego wyniku testu.

Podczas badań stwierdzono także, że organizmy i wirusy testowane za pomocą zestawu NOVA test nie reagują krzyżowo. Taka reakcja nie występuje również w przypadku substancji występujących w próbkach, pozyskanych z dróg oddechowych.

Zestaw do szybkiego wykonania testu antygenowego NOVA test posiada certyfikat zgodności CE, a także referencje WHO. Jest produktem firmy będącej autoryzowanym przedstawicielem w społeczności europejskiej.